1-آیا مى توان تزریق چربی را با بى حسى موضعى انجام داد ؟

تزریق چربی عمدتا تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد و نیازی به بی هوشی عمومی ندارد و چنانچه بی حسی به خوبی انجام شود به هنگام تزریق چربی درد وجود نخواهد داشت اما میزان ترس و اضطراب بیمار و وسعت ناحیه ترزیق در میزان درد تاثیر دارد بنابر این توصیه می شود کسانی که دچار اضطراب و ترس هستند قبل از تزریق چربی با تجویز پزشک آرام بخش مصرف کنند يا پزشك در هنگام عمل از ضد اضطراب تزريقى استفاده مى كند.

 

2 - ماندگاری چربی تزريق شده چندوقت است و چقدر از حجم تزریق باقی میماند؟

در بسيارى از افراد چربى تزريق شده ٣-٥سال ماندگارى دارد.بايد توجه داشت عامل يا روند افزايش سن باعث تغييرات بعدى در چهره انسان مى شود پديده سن.يا aging خودرا بعد از هيجده سالگى نشان مى دهد. حتى در طى يكسال تغييرات واضح در چهره وبقيه قسمت بدن انسان بوجود مى ايد كه از ديد متخصصين اين رشته پنهان نيست.شما هم مى توانيد به سادگى تغييرات سن را با نگاه به عكسهاىى كه در طى سالهاى مختلف مى گيريد متوجه شويد.

چربى تزريق شده بين ٣٠ تا٧٠در صد افزايش حجم ايجاد مى كند كه عوامل زيادى بستگى دارد.قضاوت نهايي بايد بعد از شش ماه انجام شود ،اما بعد از دوماه مى نوان تزريق مرحله دوم را در صورتيكه نياز باشد انجام داد.توصيه مى شود اين تزريق را نزد پزشك متخصص اين كار انجام دهيد كه نتيجه خوب داشته باشد.

 

3- ورم حاصل از تزریق چه زمانی کم و طبیعی میشود؟

بلا فاصله پس از تزریق چربی ناحیه تورم زیادی و جود ندارد اكثر بیماران بعد از تزريق با دیدن چهره جديدخود تعجب می كنند.نورم بعد تزريق به ميزان چربى تزريق شده ومحل ترزريق و عوامل فردى بستگى دارد. در صبح ها ممکن است در هفته اول تورم زیاد تر شود که نگران کننده نیست و حتی در برخی موارد ممکن است در روز دوم یا سوم بطور ناگهانی ورم بیشتر شود که هر چند در اغلب موارد اشکالی ندارد ولی مى توانيد با پزشک خود مشورت کنید نهایتا ده روز تا دو هفته بعد ورم برطرف میشود.ماندن تورم خود باعث جوان سازى مى شود چون در اينده ايجاد كلاژن سازى مى كند.

 

4 - آیا محدودیت تغذیه در روزهای قبل و بعد از تزریق وجود دارد؟

محدودیت خاصی و جود ندارد اما خوردن آناناس تازه می تواند در کاهش التهاب و ورم موثر باشد در زمانى چربى در نواحى باسن ،سينه و ....

تزريق مى شود پزشك ممكن است دستورات خاصى را توصيه كند.

 

5.قبل از تزریق چه نکاتی باید رعایت شود؟

بهتر است هفت تا ده روز قبل بیمار از آسپرین یا دیگر داروهائی که خون را رقیق می کند همانند ویتامین E یا مسکن ها و یا قرص سیر، جينسينگ مصرف نکرده باشد . باید قبل از عمل آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک را مصرف نماید . صورت و اطراف چشم نباید هیچگونه آرایش داشته باشد و بهتر است با صابون و بتادین شسته شده باشد.اين عمل نياز به ناشتا بودن نيست اما غذاى سنگين نخوريد.اگر شب قبل از عمل خوابتان نمى برد از ارام بخش استفاده كنيد.

 

6 - مراقبت های بعداز تزریق چربی چیست؟

روز اول استفاده از کمپرس سرد هر پنج تا ده دقیقه یک بار توصیه می شود و روزها ی بعد استفاده از کمپرس گرم بصورت ملایم برای کاهش ورم موثر است . استفاده از چند بالشت زیر سر که سر بالاتر از بدن باشددر دو روز پس از عمل منجر به عدم تشدید تورم می شود و لازم است بیمار بصورت تاق باز بخوابد و از خوابیدن روی گونه ها. پرهیز نماید . از ماساژصورت باید خود داری شود .

 

7-به چه علائم هشدار دهنده ای بیمار باید توجه کند؟

چنانچه در دو هفته اول درد و تورم ناگهانی همراه با تب و لرز وجود داشته باشد بیمار باید سریعا به پزشک خود مراجعه نماید

 

8 - بعداز تزریق چه زمانی میشود استحمام کرد؟

بشرط استفاده از پماد استریل روی محل سوراخ شدگی ها دو روز می توان استحمام کرد

 

9- تزریق چربی برای چین و چروک بهتر است یا prp ؟

تزریق چربی یک حجم دهنده است و فرورفتگی چین ها را کمتر می کند و برای برجسته کردن کونه ها کودی زیر چشم و حتی پوشاندن و مخفی کردن پف زیر چشم قابل انجام است ازتریق چربی می توان در کاهش خط خنده و خط اخم استفاده کرد اما prp مکانیسم و کاربرد دیگری دارد و استفاده از آن برای خطوط ریز بیشتر توصیه می شود،البته نقش عمده كاربرد prp براى ترميم زخم ها مى باشد حتى اگر بعداز ليزر يا عوامل ديگرى باشد.

 

10- آیا می توان تزریق چربی باprp انجام داد وآیا تاثیری در ماندگاری چربی خواهد داشت ؟

در ايران و بعضى كشورهاى ديگر تعدادى از پزشكان اينكار را انجام مى دهند اما هنوز مورد تاييد همه دانشمندان نيست وزارت بهداشت ايران نيز انرا تاييد نگرده است، گرچه ضررى نخواهد داشت .بعضى از افراد سود جو روى اين كار تبليغات گمراه كننده مى كنند.بايد هوشيارى خودمان را داشته باشيم.

 

11- آیا می توان چربی را فریز کرد و دوباره استفاده نمود؟

در کشور های غربی به دلیل هزینه بالای اقدامات جراحی و دست مزد پزشک جهت کاهش وقت و صرفه جوئی اقدام به نگه داری چربی تحت شرایط خاص و افزودن مواد نگه دارنده می کنند اما متاسفانه در برخی موارد مشاهده می شود که مقداری از چربی به فرد داده و توصیه می شود در فریز های خانگی نگه داری وسپس تزریق شود که باید گفت این اقدام در ایران که دستمزد های جراحی چندان زیاد نیست بی مورد و غیر علمی و همراه با ریسک آلودگی میکروبی و قارچی است زیرا با 20 دقیقه صرف وقت به چربی تازه که به مراتب بهتر از چربی فریز شده است می توان رسید پس حتی اگر قرار باشد چربی فریز شود باید طبق شرایط علمی توصیه شده انجام گیرد.

 

12- آیا تزریق چربی محدودیت سنی و یا جنسیتی دارد؟

خیر

 

13- ماندگاری تزریق چربی برای بدن (سینه ،باسن) چقدر است؟

بطور کلی در هر نقطه ای از بدن می توان تزریق چربی انجام داد و هر نقطه که حرکت کمتری داشته باشد و به آن فشار کمتری بیاید ماندگاری آن بیشتر است مثل پشت دست.

 

14- میزان تزریق چربی چه حد و حجمی است؟

در هر نقطه از بدن که تزریق چربی قابل انجام باشد چون یک فضای بسته است بصورت محدود می توان تزریق چربی انجام داد زیرا اگر بیش از حد تزریق صورت گیرد باعث فشار بیش از حد به عروق و کاهش خون رسانی به موضع می شود لذا تزریق بیشتر منجر به نتیجه بهتر نخواهد شد و چنانچه برای شکل دهی به یک موضع به حجم زیادتری نیاز داشته باشیم بهتر است طی دو تا سه جلسه این اقدام صورت گیرد.براى مطالعه بيشتر به همين سايت در قسمت تزريق چربى مراجعه كنيد.

 

15- آیا با یک جلسه تزریق چربی می توان به نتیجه دلخواه رسید؟

چنانچه حجم مورد نیاز برای نتیجه مطلوب کم باشد با یک جلسه می توان به نتیجه دلخواه رسید اما اگر حجم دلخواه زیاد باشد باید این کار طی چند جلسه انجام گیرد.

 

16-در چه جاهايي ازبدن مى توان تزريق چربى را انجام داد؟

بطور كلى مى توان تزريق جربى را در بسيارى از جاهاى بدن انجام داد مثل نوا

حى كه داراى فرورفتگى قديمى است اما امروزه براى جوان سازى كاربرد زيادى پيدا كرده است مثل برجسته سازى سينه ها ،باسن ، زيباسازى دستگاه

تناسلى خانمها و اقايان و ترميم بعد عمل بينى موارد شايع مى باشد.

تماس با ما

 بابل، میدان کشوری، خ, سرگرد قاسمی، جنب آزمایشگاه فیروزجاهی، مجتمع باران طبقه سوم

 

 تلفن : 32288838 - 011

 

 ایمیل : info @ dr-adabi.ir

 

 سایت : www.dr-adabi.ir

Template Design:Dima Group