1- بهترین سن کاشت مو برای آقایان کدام است؟

مناسب ترین سن کاشت مو بالای 30 سال است. علیرغم تقاضای افراد زیر 30 سال برای کاشت، این افراد کاندیدای مناسبی برای این امر نیستند. زیرا ریزش مو افراد تا سن 30 سالگی ادامه داشته و تا قبل از آن الگوی نهایی ریزش موی آنها مشخص نمی باشد.البته در بعضى از اشخاص بالاى سن ٢٥سالگى كه نماى ريزش نمايان شد مى توان از پيوند مو استفاده كرد .تشخيص اين مسئله به عهده پزشك با تجربه متخصص پوست و پيوند مو مى باشد.

2- راه حل درمان ریزش مو برای افراد زیر 30 سال چیست؟

این افراد می توانند از روشهای درمانىى موضعى وخوراكى كه توسط پزشك متخصص تجويز مى شود ياروش مزوتراپی و ... استفاده نمایند...

 3- منظور از با نک مو چیست؟

به منطقه خاصی از پشت سر که تحت تاثیر هورمون مردانه تستوسترون يا DHT (عامل ریزش مو مردان) نمی باشد بانک مو اطلاق می گردد. حقیقت جالب در مورد موهای این ناحیه این است که این موها در صورت انتقال به قسمت های طاس سر همچنان خاصیت عدم ریزش خود را حفظ می کنند. لذا بانک مو افراد بسیار با ارزش بوده و شانس طلایی کاشت مو برای ایشان فقط یک بار فراهم است. لذا سپردن این عمل مهم به دست متخصصین این امر بسیار حائز اهمیت است.به اين ناحيه سر safe donor area هم مى گويند.

4- چه روش هایی برای کاشت مو وجود دارد؟

بطور کلی در حال حاضر 3 تکنیک برای کاشت وجود دارد.

Ø تکنیک اول FUT که مخفف عبارت Follicular Unit Transplantation می باشد. این اصطلاح برای برداشت مو به روش جراحی استفاده می شود.

Ø تکنیک دوم FIT  که مخفف عبارت Folicular Isolation Transplantation می باشد. این روش برای برداشت مو به روش بدون جراحی و به صورت تکی  استفاده می شود.

Ø تکنیک سوم که اصطلاحا به آن ترکیبی گفته می شود تلفیقی از هر دو تکنیک FIT  و FUT می باشد.گاهى افراد سود جو از روش بدون جراحى و......كه جنبه تبليغات دارد استفاده مى كنند.

5- روش های کاشت مو چه فرقی با یکدیگر دارند؟

در روش FUT یک نوار باریک حاوی فولیکول های پیاز مو  به طول حدود 15 -10 سانتی متر یا بیشترو عرض 1-1.5 سانتی متر که به آن فلپ (FLap) گفته می شود از پشت سر (ناحیه دهنده)  برداشته می شود. محل برداشت بین دو برجستگی پشت سر قرار دارد. سپس نوار برداشت شده در زیر میکروسکوپ توسط متخصصین به واحدهای فولیکولی کوچک تقسیم می شود که به این واحدها گرفت (Graft ) گفته می شود. در هر گرفت ممکن است 1،2،3 و یا 4 پیاز مو وجود داشته باشد. پس از انجام عملیات جدا سازی، گرفت های آماده شده در قسمت طاس سر (ناحیه گیرنده) کاشت می شوند.

در روش FIT تفاوت در نحوه برداشت گرفت هاست. در این روش بوسیله ابزاری بنام پانچ، گرفت ها بصورت تک تک از ناحیه دهنده برداشت و مشابه روش قبل در ناحیه گیرنده کاشت می شوند.

روش دیگری نیز بنام BHT که مخفف عبارت Body Hair Transplantation  می باشد  به حالتی گفته می شود که برداشت مو به جای سر، از بدن فرد صورت گیرد. افرادی کاندیدای مناسبی برای این روش هستند که بانک موی ضخیمی در بدن داشته باشند. لازم به ذکر است که واحدهای مو در این روش نسبت به موهای سر کم تراکم تر و نازکتر هستند.استفاده از موهاى بدن براى تاسى جلوى محدويت هايي نيز دارد كه پزشك تصميم بان مى گيرد وبه بيمار خودش توصيه مى كند.

در روش ترکیبی تکنیک های FIT و FUT بطور همزمان برای فرد انجام می شود و برای افراد دارای طاسی های وسیع ارجح بوده و نتیجه مطلوب تری حاصل می گردد.

6- در هر جلسه کاشت حداکثر چند گرفت کاشت می شود؟

در طی هر جلسه حداکثر می توان 1500 تا 2000 گرفت را کاشت نمود که این معادل 5000-4000 تار مو خواهد بود. در این مورد در مواجهه با شعارهای تبلیغاتی و بی اساس هوشیار باشید.

7- آیا در روش FUT خط اسکار (جای بخیه) به جا می ماند؟

جای برداشت در پشت سر بصورت خطی باریک که در نهایت توسط موهای پشت سر پوشانده می شوند ترمیم می شود. البته لازم به ذکر است تنها در صورتی که عمل توسط پزشک متخصص انجام و محل با ظرافت بخیه گردد می توان انتظار حداقل اسکار را داشت.

8- چه تفاوتی بین موهای کاشته شده با موهای قبلی فرد وجود دارد؟

موهای کاشته شده همان موهای طبیعی سر هر فرد می باشد. بدین معنی که موهای کاشته شده به لحاظ جنس، رنگ، حالت و ... کاملا شبيه موهای سر فرد خواهد بود. موهای کاشته شده قابل رنگ کردن، کوتاه کردن، شانه زدن، حالت دادن، سشوار کشیدن و... می باشند.

9- آیا بعد از کاشت مو بلافاصله می توانم سر کار بروم؟

عمل کاشت مو یک عمل سرپایی است و شما می توانید با رعایت برخی نکات ساده،  فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید. چه بسا بسیاری افراد از سایر شهرها و کشورها جهت کاشت مو به کلینیک مراجعه و بعد از کاشت به شهر یا کشور خود باز می گردندو به سركار نيز باز مى گردند.

10- بعد از کاشت مو چه مراقبت هایی لازم است؟

بعد از کاشت مو بهتر است فرد تا 3 روز در حالت 45 درجه بخوابد و مایعات زیاد بنوشد تا دچار ورم احتمالی در ناحیه سر و پیشانی نشود. نکته مهم دیگر اینکه در هفته اول بعد کاشت از انجام فعالیت های سنگین و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب بپرهیزد. بعد از کاشت مو فرد نیاز به استراحت مطلق ندارد.با اين حال اين توصيه از شخصى با شخص ديگر متفاوت مى باشد كه پزشك مى تواند براى براى بيمار توصيه كند.

11-  آیا کاشت مو درد هم دارد؟

عمل کاشت مو یک عمل سرپایی می باشد که سر بیمار با بی حسی موضعی کاملا بی حس شده و در حالیکه فرد کاملا هوشیار است عمل کاشت روی سر وی صورت می گیرد. در واقع تنها درد عمل کاشت مو مربوط به تزریق داروی بی حسی می باشد که آن هم فراتر از یک تزریق معمولی نخواهد بود.البته  اين شرايط با تجربه پزشك و شرايط روحى و تحمل بيمار ممكن است كمى متفاوت باشد.

12-  آیا عمل کاشت مو خسته کننده است؟

خیر، در حین عمل فرد به موسیقی گوش می دهد، با اطرافیان صحبت می کند، در زمان استراحت از تخت پایین آمده، قدم می زند و با نوشیدنی مورد علاقه خود پذیرایی می شود. در موقع نهار در جمعی صمیمی به همراه سایر افرادی که در حال انجام عمل کاشت هستند نهار خود را صرف می کند. خلاصه اینکه ما حداکثر امکانات و تلاش را جهت ماندگار ساختن خاطره ای خوش و تجربه ای خوشایند برای شما به خدمت گرفته ایم.

13-  آیا عمل کاشت مو دارای عوارض است؟

چنانچه عمل کاشت مو توسط پزشک متخصص پوست و مو و دارای تجربه و تبحر کافی در این زمینه و در کلینیکی مجهز و دارای استانداردهای لازم انجام پذیرد می توان گفت عملی بدون عارضه خواهد بود. لذا قبل از تصمیم گیری نهایی برای کاشت مو، در مورد اعتبار، تخصص و کیفیت کار پزشک و کلینیک خود تحقیق نمایید.

14.بعد از پيوند چه زمانى مى توان موهارا شستشوداد؟                                                                                                                                              

فرداى روز عمل يا دو روز بعد مى توان موهاى پيوند شده را به ارامى شستشو داد.                                                                                                        

تماس با ما

 بابل، میدان کشوری، خ, سرگرد قاسمی، جنب آزمایشگاه فیروزجاهی، مجتمع باران طبقه سوم

 

 تلفن : 32288838 - 011

 

 ایمیل : info @ dr-adabi.ir

 

 سایت : www.dr-adabi.ir

Template Design:Dima Group